Štvrtok | Čo jedáva náš syn počas dňa – na bezlepkovej diéte

Autizmus a strava | Ahojte maminy, pridávame ďalší zoznam a video, ako vyzeral jedálniček nášho syna vo štvrtok - opäť bez lepku, kazeínu, sóje, rafinovaného cukru, umelých sladidiel, dochucovadiel a ďalšej chémie. V článku pod videom nájdete aj recepty na ...

...prípravu jedál uvádzaných vo videozázname. Raňajky, obed a večera sú až na malé výnimky zodpovedajúce zásadám GAPS diéty, PALEO diéty a nízkosacharidovej diéty. Nevhodné potravinové zložky pre GAPS diétu alebo PALEO diétu adresujeme pri jednotlivých receptoch. Recepty si môžete dochucovať alebo obohacovať o ďalšie superpotraviny ako napr. Moringa, zelený jačmeň. My ich servírujeme ako si ich časom najviac obľúbil náš syn.

Čo jedol náš syn vo štvrtok

Raňajky

 • Ľanový chlebík
 • Alsan maslo
 • Mrkva
 • Paprika červená
 • Paradajka
 • Reďkovka
 • Uhorka
 • Šalát
 • Brokolica

Raňajky a bezlepková diéta - autizmus

Neobsahuje: lepok, kazeín, sóju, rafinovaný cukor
GAPS diéta: nevhodné Alsan maslo a ľanové semienka
PALEO diéta: nevhodné Alsan maslo
PALEO AIP diéta: nevhodné Alsan maslo, ľanové semienka, paprika a paradajky

Recept na ľanový chlebík

Namelieme 800g ľanových semien a dáme do väčšej misky, pridáme 2 čajové lyžičky bezfosfátového prášku do pečiva, 2 čajové lyžičky Himalájskej soli, 10 vyšľahaných vajec, 15 polievkových lyžíc kokosového oleja (použiť plastovú lyžicu), 200 ml vody a vymiešať do cesta. Piecť v plechu na koláče vo vyhriatej rúre na 180°C po dobu cca. 50 minút.

Obed

 • Polievka / vývar z kostí
 • Šošovicový prívarok

Obed a bezlepková diéta - autizmus

Neobsahuje: lepok, kazeín, sóju, rafinovaný cukor
GAPS diéta: vhodné
PALEO diéta: nevhodná šošovica a koreniny - červená paprika, čierne korenie
PALEO AIP diéta: nevhodná šošovica a koreniny - červená paprika, čierne korenie

Recepty na polievku a šošovicový prívarok

Polievka / vývar z kostí
(Podľa veľkosti 2 až 5 špikových kostí do 7l hrnca, zaliať vodou, pridať 2 lyžice jablčného octu, 2 morčacie alebo kuracie stehná, stehná nechať variť na malom plyne cca. 1 1/2 hodiny, po vybraní mäsa variť kosti ešte ďalšie 2 až 4 hodiny.)

Šošovicový prívarok
Usmažiť cibuľu do zlata s troškou nakrájanej slaniny, pridať pohár červenej šošovice, zaliať 2 1/2 pohárom vody a pridať 150 ml drvených paradajok vo vlastnej šťave. Dochutiť paprikou, soľou, medvedím cesnakom, čiernym korením, bazalkou a oreganom. Variť pokiaľ šošovica nezmäkne - cca. 10 -15 minút.

Večera

 • Pohánková kaša

Večera a bezlepková diéta - autizmus

Neobsahuje: lepok, kazeín, sóju, rafinovaný cukor
GAPS diéta: nevhodná pohánka a karob
PALEO diéta: nevhodná pohánka
PALEO AIP diéta: nevhodná pohánka

Recept na pohánkovú kašu

Do sklenenej misky pridáme 1/3 pohára pohánkových vločiek, zalejeme s cca. 150 ml vriacej vody, pridáme 1/4 čajovej lyžičky škorice, 2 kv stévie, 1/2 čajovej lyžičky karobu, 1/2 jablka nakrájaného na kocky, trochu hrozienok, premiešame a necháme postáť do teploty vhodnej na konzumáciu.

Rodičia K&K

PS: V prípade nesprávneho zaradenia potravín do diétnych programov nás prosím na to upozornite. Väčšina bude priradená správne, ale chybička sa mohla niekde vlúdiť :-).

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vezmite, prosím, na vedomie: Informácie uvedené na stránke RieseniaPreAutizmus.sk nie sú určené na diagnostikovanie, liečenie alebo na prevenciu akejkoľvek choroby. Táto stránka predstavuje názory autorov, ktoré vychádzajú z výskumov, skúseností a záverov autorov. Táto stránka nepresadzuje tvrdenie, že každý, kto spraví to isté, dosiahne rovnaké alebo podobné výsledky. Opísaný prístup (prístupy), návrhy a rady nemusia u vás vôbec fungovať, resp. môžu si vyžadovať úpravu, aby vyhovovali vášmu individuálnemu prípadu. Aj keď stránka RieseniaPreAutizmus.sk vynakladá primerané úsilie na poskytnutie presných informácií, neposkytuje tým žiadne záruky ani vyhlásenia týkajúce sa presnosti, platnosti alebo spoľahlivosti akýchkoľvek informácií, ktoré sú alebo môžu byť predložené. Odkazy na iné webové stránky sme vyberali starostlivo a uvážene, ale za ich informácie a obsah nenesieme zodpovednosť. RieseniaPreAutizmus.sk navrhuje, aby si čitateľ urobil svoj vlastný prieskum, aby si potvrdil všetky informácie získané prostredníctvom tejto webovej stránky s inými zdrojmi. RieseniaPreAutizmus.sk nenahrádza lekársku starostlivosť a nie je určená na riešenie jednotlivých situácií a potrieb. Používanie tejto webovej stránky a videí znamená váš súhlas s týmto vyhlásením o zodpovednosti.

Návrat hore